Οι υποψήφιοι των κομμάτων στην Αιτωλ/νία

Το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ

syriza 1

1 ΒΑΡΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ
4 ΤΟΥΡΟΥΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
5 ΚΟΛΟΒΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
6 ΔΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
7 ΚΟΝΤΟΝΑΣΙΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
8 ΕΥΠΑΤΡΙΔΗ ΒΑΛΑΝΤΗ
9 ΖΑΒΟΓΙΑΝΝΗ ΗΡΩ

Το ψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ στην Αιτωλοακαρνανία

pasok

Αντωνόπουλος Βασίλειος του Ξενοφώντα, Παιδίατρος
Αναγνωστόπουλος Ιωάννης του Χρήστου, Ιατρός
Δεδοπούλου Αγγελική του Νικολάου, Πολιτικός Επιστήμων – Ευρωπαϊκός Αναλυτής
Κωνσταντόπουλος Δημήτριος του Χρήστου, Εκπαιδευτικός
Ροκοφύλλου Άννα του Χρήστου, Δικηγόρος
Τζαμαλής Γρηγόριος του Ανδρέα, Αγρότης
Σιδηρά Πηνελόπη του Σπυρίδωνα, Χημικός Project Manager
Τρυφιάτης Παναγιώτης του Δημοσθένη, Οικονομολόγος
Χριστογιάννης Γεώργιος του Ιωάννη, Ιατρός

 

Το ψηφοδέλτιο Αιτωλ/νίας του “Χρυσής Αυγής”

xrysh aygh

Ζευγίτης Δημήτριος   Φυσικός Μέσης Εκπαίδευσης

Καραπάνου Γιολδάση Νίκη   Αγρότισσα

Κατσαρού Σιδέρη Κλεοπάτρα   Διακοσμήτρια

Κολοκυθάς Γεράσιμος   Επιχειρηματίας

Κοτσαύτης Παναγιώτης   Μηχανολόγος

Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος   Αγρότης, Βουλευτής

Οικονομόπουλος (Μουχτούρης) Άγις   Εναλλακτικός θεραπευτής

Ρήγας Χρήστος   Ελεύθερος  επαγγελματίας, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδος με την Ελληνική Αυγή

Τσώλου Ντάικου Αθηνά   Λογίστρια

Το ψηφοδέλτιο Αιτωλ/νίας του “Κινήματος” του Γ.Παπανδρέου

kinhma sosial

Ζαμπάτη Φωτεινή, Δικηγόρος
Κατερινόπουλος Αθανάσιος, Απόστρατος Αστυνομικός
Κόκκαλης Γεώργιος, Δικηγόρος
Καραγκούνη Βάσω, Γεωλόγος
Κουτσαγγέλης Γιώργος, Δικηγόρος
Μοσχολιός Παύλος, Πολιτική Μηχανικός
Μπέκος Γιάννης, Πολιτικός Μηχανικός ΕΜΠ
Ταμπάκης Αντώνης, Οικονομολόγος
Τορουνίδης Θανάσης, Φαρμακοποιός

 

Το ψηφοδέλτιο του “Ποταμιού”

potami ueo

Αγγέλη Βίκυ (επιχειρηματίας),

Αναστασοπούλου Γεωργία (φυσικοθεραπεύτρια),

Αραχωβίτης Λευτέρης (γιατρός),

Καβαθατζόπουλος Σωτήρης (σύμβουλος επενδύσεων),

Καρβούνης Γιώργος (ηλεκτρολόγος μηχανικός και μηχανικός υπολογιστών),

Παπαναστασόπουλος Δημήτρης (πολιτικός μηχανικός),

Τσίπρας Αλέξανδρος (αγρότης),

Φούντα Νίκη (αρχιτέκνων),

Φούντζουλα Χριστίνα (επιχειρηματίας).

 

To ψηφοδέλτιο ΚΚΕ στην Αιτωλοακαρνανία

kke

Δήμας Δημήτρης, Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, Δημοτικός Σύμβουλος Αγρινίου
Κατσιγιάννης Μιχάλης, Οικοδόμος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
Κρίκου Βάσω, Ιδιωτική Εκπαιδευτικός, συνδικαλίστρια του ΠΑΜΕ
Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
Μυλωνά Γεωργία , οδοντίατρος, μέλος της γραμματείας της ΟΓΕ Αγρινίου
Μωραίτης Νίκος, αγρότης, βουλευτής του ΚΚΕ
Νικάκης Βασίλης, συνταξιούχος έμπορος, πρώην διεθνής διαιτητής
Παπανικολάου Τίμος, εφοριακός, Δημοτικός Σύμβουλος Αγρινίου
Σταθελάκης Πάνος, αυτοαπασχολούμενος, μέλος του Συμβουλίου Περιοχής της ΚΝΕ

 

Το ψηφοδέλτιο των ΑΝ.ΕΛ.

Θωμάς Χούτας (δικηγόρος),

Δημήτρης Μολώνης (κτηνοτρόφος ),

Ευγενία Αρβανίτη – Πρεβεζάνου (υπάλληλος Βουλής ),

Ευάγγελος Παπαγεωργίου ( δικηγόρος)

Κώστας Ντούπης  (δημοτικός υπάλληλος Αγρινίου ),

Χρήστος Αρακύνθιος (από το συνεργαζόμενο κόμμα ΛΕΥΚΟ)

Σπυριδούλα Καραγεώργου

Δήμητρα Αλεξανδροπούλου και

Γεώργιος Σταθόπουλος ( τέως δήμαρχος Πυλλήνης).

 

To ψηφοδέλτιο της ΔΗΜΑΡ στην Αιτωλοακαρνανία

dhmar

Αλεξάκου Μαρία, συνταξιούχος δημόσια υπάλληλος
Γραμματικός Νίκος, ξενοδοχειακός υπάλληλος
Διαμαντοπούλου Ευσταθία, ιδιωτική υπάλληλος
Θεοδωρόπουλος Σωτήρης, έμπορος
Καζάκος Γιώργος, αγρότης
Μπρώνης Σωτήρης, τοπογράφος- μηχανικός
Παπάς Μιχάλης, ορθοπεδικός
Παρασκευοπούλου Αγγελική, ιδιωτική υπάλληλος
Σκιαδάς Νίκος, πρ. διευθυντής Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Αγρινίου- Γεωπόνος

 

Οι υποψήφιοι της “Τελείας” στην Αιτωλοακαρνανία

gkletsos-11-630x400

  1. Γραμμένος Σπυρίδων
  2. Κατσάμπας Γεώργιος
  3. Λυπημένος Στέλιος

Μοιράσου αυτή την ανάρτηση