Δεκάδες νέοι έτρεξαν στους αθλητικούς αγώνες στα Κρυονέρια Ναυπακτίας

Στραβοδήμος466

Ο Πρόεδρος του συλλόγου ¨Απανταχού Κρυονεριτών”

κ. Κων/νος Στραβοδήμος καταθέτει στεφάνι

στην προτομή του Κρυονερίτη Ηγουμένου ΔΑΜΙΑΝΟΥ

που έπεσε ηρωϊκά μαχόμενος κατά των τούρκων στην Έξοδο του Μεσολογγίου

 

Στις 13 Αυγούστου 2014 πραγματοποιήθηκαν οι καθιερωμένοι από το σύλλογο Απανταχού Κρυονεριτών  “ο Δαμιανός”, αθλητικοί αγώνες με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή ;από τους νέους του χωριού μας.

Σ’ αυτούς συμμετείχαν 70 άτομα. Στους πρώτους δόθηκαν μετάλλια και στην κατηγορία Λυκείου (Φοιτητές) υπήρξε χρηματικό έπαθλο. Σε όλους προσφέρθηκαν  έπαινοι και αναψυκτικά.

Συμμετείχαν κατά κατηγορίες:

Νήπια:

1. Καραθανάσης Νικόλαος, 2. Χαρακίδα Σταυρούλα, 3.  Καρανικόλας Χρήστος, 4. Κήρας Αλέξανδρος, 5. Στραβοδήμος Μάριος, 6. Δανιάς Αθανάσιος, 7. Μελά Σοφία

Α – Β Δημοτικού:

Καραθανάσης Αλέξιος, Δανιάς Νικόλαος, Ανδρεάς Παναγιώτης, Ανδρεά Δέσποινα, Ανδρεά Κωνσταντίνα, Ζαμπάρα Άννα, Καρανικόλα Μαρία, Μαυρογιάννης Μάριος, Δανιά Φωτεινή, Σαλτός Αλέξανδρος, Στεκάκης Πάρης – Ραφαήλ, Καρανικόλας Χρήστος.

Γ – Δ Δημοτικού:

Στραβοδήμος Διονύσιος,  Στραβοδήμος Δημήτριος, Μίχου Αντωνία, Ανδρεάς Βασίλειος, Ανδρεάς Σπυρίδων, Ανδρεάς Παναγιώτης, Δανιάς Χρήστος, Δανιά Σπυριδούλα, Βασιλόπουλος Βασίλειος, Καδούλας Γεώργιος, Τσέπα Μαρία, Κήρας Μάνθος, Ευσταθίου Χρήστος, Καραγιάννης Αντώνης, Δανιά Μαρία, Στραβοδήμος Γεώργιος, Σαλτού Αθανασία, Ζαχαρογιάννη Έρρικα.

Ε – ΣΤ Δημοτικού:

Ρεβύθη Γεωργία, Ζαμπάρα Θεοδώρα, Κοτίνης Γεώργιος, Παναγιωτοπούλου Ειρήνη, Χαρακίδας Νικόλαος, Μαυρογιάννης Θωμάς, Δανιάς Χρήστος, Δανιά Σπυριδούλα, Καραθανάσης Αλέξης.

Γυμνάσιο:

Ανδρεάς Κωνσταντίνος, Ανδρεάς Χρήστος, Γιαννόπουλος Αλέξιος, Παναγιωτόπουλος Σπύρος, Παναγιωτόπουλος Δημήτριος, Μαυρογιάννη Γεωργία, Δανιά Μαρίνα, Μελάς Χρήστος.

Λύκειο – Φοιτητές:

Στραβοδήμου Λαμπρινή, Ζαμπάρα Άννα, Δανιάς Κωνσταντίνος, Φραγκούλης Χρήστος, Σεργιάννης Πέτρος, Μελάς Γρηγόριος, Καδούλα Μεγδαληνή, Δανιάς Δημήτρης, Δανιάς Παναγιώτης, Γράψα Σοφία, Δανιάς Αλέξης, Φραγγαθούλας Νικόλαος, Στραβοδήμος Περικλής.

 

Από τους ανωτέρω διακρίθηκαν:

Νήπια:

1ος Καραθανάσης Νικόλαος

2η Χαρακίδα Σταυρούλα

3η Μελά Σοφία

 

Α – Β Δημοτικού:

1ος Μαυρογιάννης Μάριος

2η Δανιά Φωτεινή

3ος Καρανικόλας Χρήστος

 

Γ – Δ Δημοτικού:

1ος Καραγιάννης Αντώνης

2η Δανιά Μαρία

3ος α) Ευσταθίου Χρήστο, Ανδρεάς Σπύρος

 

Ε – ΣΤ Δημοτικού:

1η Παναγιωτοπούλου Άννα

2ος Μαυρογιάννης Θωμάς

3ος Καραθανάσης Αλέξης

 

Γυμνάσιο (αγόρια):

1ος Γιαννόπουλος Αλέξης

2ος Ανδρεάς Κωνσταντίνος

3ος Παναγιωτόπουλος Δημήτριος

 

Γυμνάσιο (κορίτσια):

1η Δανιά Μαρίνα

2η Μαυρογιάννη Γεωργία

 

Λύκειο – Φοιτητές (αγόρια):

1ος Δανιάς Κωνσταντίνος

2ος Σεργιάννης Πέτρος

3ος Δανιάς Παναγιώτης

 

Λύκειο – Φοιτητές (κορίτσια):

1η Ζαμπάρα Άννα

Καδούλα Μαγδαλινή.

 

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Βασίλη Δανιά για τη βοήθειά του στη διοργάνωση.

Επίσης το Κέντρο Υγείας Άνω Χώρας για την παραχώρηση ασθενοφόρου και γιατρού, γιατί χωρίς την παρουσία τους δεν θα διεξάγονταν οι αγώνες.

Φυσικά δεν θα μπορούσαμε να μην ευχαριστήσουμε θερμά τους συγχωριανούς μας για την παρουσία τους, τη συμμετοχή τους και την αρωγή τους στην όλη διοργάνωση.

Και του χρόνου.

Για το Δ.Σ. του Συλλόγου

Ο Πρόεδρος

Στραβοδήμος Κωνσταντίνος

Μοιράσου αυτή την ανάρτηση